Tunel animacyjny

by - 10:48


Tunel animacyjny, to kolejne narzędzie animatora zabaw dziecięcych, które jest równie atrakcyjne co chusta animacyjna, jednak znacznie mniej popularne. 

Warto jednak znać możliwości jego wykorzystania, kiedy już będziemy go mieć pod ręką. Bo o ile klanza pojawia się prawie na wszystkich kinderbalach (i dzieci wiedzą "z czym to się je"), to tunel już nie jest tak im znany, więc wyciągając narzędzie z kuferka już na początku mamy szansę zaciekawić malców poprzez efekt świeżości :)

Myślę, że mniejsza popularność tunelu animacyjnego, wynika z tego, że zaopatrzenie się w dwa narzędzia porządnej jakości (np. firma Akson), jest kosztowne (chusta ok. 280 zł., tunel ok. 200 zł. - to już mamy prawie 500 zł.), zatem kiedy stoimy przed koniecznością wyboru, zawsze decyzja pada na to pierwsze. Dlaczego? Zapewne głównym powodem jest skąpy wachlarz pomysłów i inspiracji w internecie, w jaki sposób można taki tunel wykorzystać.
Budowa tunelu: Standardowy tunel składa się z kilku kolorowych elementów zszytych ze sobą tworząc wielką szmacianą rurę z możliwością wejścia do niej z dwóch stron. Ponieważ nie jest sztywny, w wielu zabawach do jego obsługi przyda się dodatkowa para rąk do pomocy. 


Dla osób, dla których głównym powodem niekupowania go jest odstraszająca cena, polecam tańszą alternatywę - tunel dziecięcy z IKEI, dostępny za 49,99 :)  (BUSA - tunel dziecięcy IKEA). Z racji na wszyty w nim giętki stelaż, jest sztywniejszy od zwykłego materiałowego. Dodatkowo jego długość można wydłużać montując kolejny tunel przy pomocy wszytych tam rzepów.Jednak zarówno jeden jak i drugi prócz zabaw wspólnych, które można przeprowadzić bez znaczenia czy to korzystamy z tunelu pierwszego czy drugiego, oba mają odrębne pule zabaw, których przebieg jest możliwy tylko przy użyciu konkretnego z nich.

Możliwości wykorzystania obu zostaną opisane w kolejnych notkach na blogu.

You May Also Like

1 komentarze

  1. Widziałam to coś w Ikei, ale kompletnie nie miałabym pojęcia co z tym zrobić, dlatego tym bardziej czekam na opis zabaw :)

    OdpowiedzUsuń