Wycieczka do Krakowa z dzieckiem: Kocia Kawiarnia

by - 21:10

Dzisiaj opowiem Wam o jednym z dwóch ostatnio odwiedzonych przeze mnie miejsc, które urozmaicą Wam wycieczkę do Krakowa, zwłaszcza kiedy macie pod opieką najmłodszych :) 

Pierwszym takim miejscem jest Kocia Kawiarnia zlokalizowana w Krakowie przy ulicy Krowoderskiej 48. Z wielką ciekawością przekroczyłam próg tego miejsca, a raczej szafę, gdyż ze względów ostrożności przed kocią ucieczką wchodzi się tam właśnie przez nią. Od wejścia wita nas przemiły personel, który zapoznaje gości z zasadami panującymi w Kociej Kawiarni. Na stronie internetowej można wcześniej zarezerwować sobie kanapę lub przytulne miejsce na antresoli. Rozglądając się dookoła nie ma wątpliwości, że to kocie królestwo i że jego mieszkańcy mają tam naprawdę dobrze. 



Oswojone koty chętnie podchodzą i same zabiegają o kontakt z człowiekiem. Dla nas najbardziej pocieszny okazał się rudy maluszek, z którym można się było pobawić przy pomocy kocich zabawek znajdujących się na wyposażeniu sali. Na ścianach znajdowały się różne ciekawostki z kociego życia, które w humorystyczny sposób uatrakcyjniały picie pysznego melonowego smoothie. Wachlarz pysznych napojów oferowanych przez kawiarnię jest bardzo duży. Zamówienia w kawiarence nie należą do najtańszych wydatków, ale ludzie, którzy koty posiadają doskonale wiedzą, że utrzymanie kota też kosztuje, a jest ich tam aż 7 ;) Wstęp jest oczywiście bezpłatny. Warto wspomnieć, że koty zamieszkujące kawiarnię są podopiecznymi fundacji "Kocia Akademia", która zajmuje się leczeniem i szukaniem domów adopcyjnych dla porzuconych kotów.


Magią tego miejsca oprócz samej obecności kotów, jest przede wszystkim cisza. Nie ma jakiejkolwiek muzyki, aby nie zakłócać kociego spokoju. Można zamknąć oczy i wsłuchać się w kocie mruczenie. W jednej z salek znajdował się kącik plastyczny, gdzie dzieciaki mogły stworzyć koci portret, a następnie umieścić go w galerii.


W skrócie - Kocia Kawiarnia w Krakowie to warte odwiedzenia miejsce nie tylko na wypady z dziećmi. Nie jest ono na tyle atrakcyjne aby tylko dla niego jechać na wycieczkę, jednak może być świetnym przerywnikiem między odwiedzaniem innych atrakcji.

You May Also Like

2 komentarze

  1. Byłam byłam, widziałam ;). Jedno z ciekawszych miejsc - jeśli chodzi o wyjście na kawę ze znajomymi w Krakowie. Polecam też DziÓrawy Kocioł na Grodzkiej - knajpka zrobiona na wzór tej z Harry'ego Pottera ;)). <3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Uwielbiam Pottera, więc już wiem gdzie zawitam następnym razem :) Wielkie dzięki za podsunięcie pomysłu!

      Usuń