Walentynkowe zabawy dla dzieci

by - 09:15

Hej Kochani! Walentynki zbliżają się już wielkimi krokami, zatem dzisiaj przygotowałam dla Was zbiór pomysłów na walentynkowe zabawy dla dzieci. Można je wykorzystać w przedszkolu, szkole czy też na jakimkolwiek evencie z udziałem dzieci, który będzie się ocierał o taką tematykę. Zatem zapraszam po garść inspiracji na 14 lutego :)
Zabawa integracyjna „Ludzie do ludzi”

Na początek warto rozruszać dzieciaki zabawą integracyjną, która polega na tańczeniu w parach według poleceń wydawanych przez animatora. Prowadzący mówi jakimi częściami ciała uczestnicy mają się dotknąć i przetańczyć tak fragment piosenki aż do następnej komendy, np. nosy do nosów, kolana do kolan, plecy do pleców itp. Na hasło „Ludzie do ludzi” trzeba zmienić osobę w parze.

Poszukiwanie matematycznych serc

Zabawa powinna być przygotowana już wcześniej zanim grupa wejdzie do pomieszczenia. Prowadzący chowa w różnych miejscach wycięte walentynkowe serduszka. Na znak wszystkie dzieci rozpoczynają ich poszukiwania. Serc powinno być tyle ile dzieci, żeby każdy miał szansę odniesienia satysfakcji z ich znalezienia. Kto już odnajdzie jedno, to siada do koła.

Pośrodku sali jest wielki brystol na którym odrysowane są kontury serc, które odnalazły dzieci. Ich zadaniem będzie kolejno podchodzenie i przyklejenie serduszek tam gdzie pasują, w zależności od przyjętego wariantu opisanego poniżej:

W przypadku dzieci w wieku szkolnym serca których dzieci szukają, mogą zawierać działania matematyczne, a te na brystolu wyniki.

W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym serca do szukania mogą zawierać kształty, takie same jak te w poszczególnych konturach serc na brystolu.

Bajkowe pary

Wszyscy uczestnicy zabawy siedzą w kole. Prowadzący rozdaje każdemu kartę odwróconą obrazkiem do dołu. Każda karta zawiera jakąś postać z bajki (i nie muszę to być tylko królewny i książęta). Na sygnał startu każdy odwraca swoją kartę i poszukuje swojej drugiej bajkowej połówki.

Poniżej prezentuję przykłady możliwych par:

Bella i Bestia

Anna i Kristoff

Shrek i Fiona

Mickey i Minnie

Donald i Daisy

Roszpunka i Flynn

Tom i Yerry


Złamane serca

Uczestnicy dostają po połówce przeciętego serca. Na znak animatora dzieci chodzą i sprawdzają ze sobą, które połówki do siebie pasują. Jeżeli już wszystkie pary się odnajdą na koniec muszą zatańczyć wspólny taniec. Ta zabawa może się też przydać, gdy planujemy robić coś dalej z podziałem na pary.

Strzała Amora

/Przed zabawą opowiadamy dzieciom kim jest Amor i co to znaczy, że kogoś dopadła strzała Amora :)/

Uczestnicy stoją jeden za drugim przed wielkim sercem zawieszonym na ścianie. Serce powinno mieć wyznaczone punktowane pola (jak w tarczy do gry w darty). Każde dziecko dostaje papierową kulkę i sprawdza czy strzela równie celnie jak Amor.


Laurkowe serca

Jest to świetna zabawa, która pozwoli nam utrzymać tradycję obdarowywania się walentynkową laurką. Co najważniejsze nikt tutaj nie zostaje pominięty! Każdemu dziecku przypinamy lub zawieszamy na plecach duże serce wycięte ze sztywnej kartki. Każdy uczestnik zabawy dostaje coś do pisania i jego zadaniem jest podchodzenie do każdego i napisanie lub narysowanie (wersja dla młodszych) innym dzieciom czegoś miłego na ich sercach. W tym czasie gra muzyka, a gdy już się skończy wszyscy mogą zdjąć swoje serca i sprawdzić jakie dostali piękne laurki.

Uwaga! Przed zabawą trzeba dzieciom wyraźnie powiedzieć, żeby rysowały tylko po sercach no i podkreślić, to że to co tworzą ma budzić miłe odczucia.


Może macie jeszcze jakieś inne sprawdzone pomysły na Walentynki?

You May Also Like

2 komentarze

  1. How To Make Money From Playing Online Roulette and Slots
    If you want to get your hands on real money casino games, 바카라 you should know how kadangpintar to make money by using our video งานออนไลน์ games guide.

    OdpowiedzUsuń