Kula zabaw - zabawy integracyjne dla całej rodziny

by - 10:45

Hej Kochani! Dziś przychodzę do Was z zabawą integracyjną, która świetnie sprawdzi się podczas Dnia Mamy, Dnia Taty, Dnia Rodziny czy też Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu lub na jakiejkolwiek innej imprezie/spotkaniu mającym za zadanie integrację i zacieśnienie więzi w grupie.Zabawę nazwałam "Kula zabaw", chociaż z wyglądu owa "kula", o której zaraz napiszę więcej, przypomina nam bardziej kolorowego kwiatka.

Tytułowa kula to związane wstążką kolejne warstwy bibuły, najlepiej prasowanej. W każdej z warstw znajduje się karteczka, na której zapisane jest zadanie do wykonania. Uczestnicy stojąc w kole (rodzinkami obok siebie), w rytm muzyki podają sobie kulę z rąk do rąk, a kiedy muzyka się zatrzyma, ta osoba, która trzyma kulę może odwiązać wstążkę i ściągnąć z kuli wierzchnią warstwę, pod którą kryje się zadanie, do wykonania dla dziecka wraz z osobami ze swojej rodziny.


Przykłady zadań:

Zróbcie trzy pajacyki
Mocno się przytulcie
Zaśpiewajcie coś razem
Przybijcie sobie piątkę
Zatańczcie razem
Dajcie sobie buziaka
Stańcie na jednej nodze


W praktyce wychodzi to tak, że większość zadań wykonywana jest przez wszystkich, a nie tylko przez osoby, które akurat trzymały kulę.

Warto przygotować sobie gdzieś w pobliżu nożyczki, gdyby wyniknęły problemy z rozwiązaniem wstążki.

Świetną muzyką do podawania kuli będzie znana muzyczka meksykańska:
... natomiast do zadania z tańcem dobrze się sprawdzi polka Lata z Radiem :)

Życzę Wam dobrej zabawy!

You May Also Like

1 komentarze