Taneczne zabawy z balonami

by - 12:33

Kiedy ktoś prosiłby mnie o namalowanie pracy pod tytułem "Dzieciństwo", z pewnością nie zabrakłoby tam kolorowych balonów czy też baniek mydlanych wznoszących się w kierunku chmur. Dzisiaj mowa będzie o tych pierwszych, przywołujących na myśl radosne wspomnienia. Podam Wam kilka głównie tanecznych zabaw z balonami, które możecie wykorzystać na balu karnawałowym i innych kinderbalach. Już na wstępie macie sukces gwarantowany, gdyż dzieciaki uwielbiają balony!Warto zwrócić uwagę na jakość balonów, z których będziecie korzystać, gdyż w kontakcie z dziećmi muszą być naprawdę wytrzymałe, żeby potem nie było nieprzyjemności, gdy po prostu pękną (zawsze trzeba mieć kilka nadmuchanych balonów na zapas, gdyby właśnie to się stało).

 • Tańce w parach z balonami, zabawa chyba wszystkim znana - dzieci tańczą w parach między nimi jest balonik, który nie może spaść na ziemię. Nie wolno trzymać go w ręce. Animator podaje różne części ciała, między które będzie trzeba dać balon, np. między brzuchami, plecami, czołami, kolanami itp.

 • Balon w górze, każde dziecko dostaje balonik, którego musi odbijać w rytm muzyki, tak, aby cały czas był w górze. Animator mówi jakimi częściami ciała mamy odbijać balon.

 • Kolorowe dobieranie, każde dziecko ma swojego balona, z którym tańczy, kiedy muzyka się zatrzyma, animator mówi w jakie kolorowe pary mają się dobrać dzieci, np. żółty z niebieskim, pomarańczowe z czerwonym i fioletowe z zielonym. Dzieci które trzymają baloniki w takich kolorach, muszą się odnaleźć i stanąć razem w parze.


 • Balonowe wędrówki, wszyscy stoją w kole i poruszają się w rytm muzyki. Animator przynosi do koła kilka balonów, które dzieci będą musiały sobie podawać, tak żeby balon nie spadł na ziemię. Po każdym kółku, które balon pokona, animator mówi, w jaki sposób podajemy sobie balony, np. łokciami, kolanami, brodami.

 • Łapanie balonów, w sali leżą balony w liczbie mniejszej niż jest dzieci. Wszyscy tańczą, a kiedy muzyka się zatrzyma, każdy musi podnieść jeden balonik. Kto nie zdążył, odchodzi na bok i kibicuje innym dzieciom. W każdej rundzie animator zabiera kilka balonów.

 • Pękanie balonów (zabawa dla starszych dzieci; tutaj wyjątkowo przydadzą się balony gorszej jakości), dzieci dobierają się w pary. Do nogi jednej osoby z pary zostaje przywiązany balon. Zadaniem par jest zbijać balony innych, jednocześnie chroniąc przed zbijaniem swój własny. Wygrywa ta drużyna, której balon przetrwa do samego końca :)

You May Also Like

2 komentarze

 1. Nie wiedziałam, że z balonami można powymyślać tyyyle zabaw! ;) Tą pierwszą znałam, ale głównie z wesel ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak... Wiele jest zabaw z balonami. Ogólnie chyba jest to coś takiego, co się nie nudzi dzieciom. Moje dzieciaki przykładowo ubóstwiają balony z helem. Dlatego dosyć często je kupują. Takie balony w sumie są fajne, bo przez długi czas się unoszą w powietrzu.

  OdpowiedzUsuń