Wycieczka do Krakowa z dzieckiem: Fabryka Cukierków CiuCiu

by - 10:51

Wczoraj zabrałam Was do Kociej Kawiarni w Krakowie (kliknij!), natomiast dzisiaj kolejnym obowiązkowym punktem wycieczki do tego miasta jest Fabryka Cukierków CiuCiu, mieszcząca się przy ulicy Grodzkiej 38. Jak mówią, to prawdopodobnie najmniejsza fabryka słodyczy na świecie! 


Na własnych oczach możecie przekonać się jak powstają słodkie wyroby, a to wszystko zupełnie za darmo! Wcześniej należy jednak zadzwonić i zapytać o dostępną godzinę, gdyż w ciągu dnia odbywają się tam warsztaty dla grup zorganizowanych, gdzie dzieci mogą np. nauczyć się robić swojego lizaka, z którym wrócą do domu (o ile przed powrotem zdążą powstrzymać swój apetyt...).


Pokazy są prowadzone przez młodych i zdolnych cukierników, którzy z najmniejszymi szczegółami dbają o jakość przekazu, np. podczas gdy wykonanie jakieś czynności wymaga długiego ugniatania, w tym czasie trwają quizy związane z cukierkowym światem, dzięki czemu cały czas utrzymuje się skupienie obserwujących.

Pokaz tak jak wspomniałam jest darmowy, ale po takiej wzrokowej, węchowej i smakowej (na koniec pokazu goście są częstowani powstałymi cukierkami) dawce wrażeń, sami z wielką chęcią pędzimy do sklepiku po więcej :) Sama zakupiłam poziomkowe i arbuzowe landrynki. Pycha!

Pokaz trwa około 25 minut.

You May Also Like

1 komentarze

  1. I to jest fajny pomysł. Z takich ciekawych kierunków polecam jeszcze to - http://www.foodandpeople.pl/
    Też można sobie zrobić sporą różnicę.

    OdpowiedzUsuń