Chusta animacyjna

by - 00:08

Doskonałe narzędzie pracy dla animatorów pracujących z dziećmi, młodzieżą, a także i osobami dorosłymi. Znana z wesel, eventów i urodzin w salach zabaw. Coraz częściej na wyposażeniu przedszkola. Idealna by zintegrować grupę i czerpać radość ze wspólnego działania.

Nazywana Klanzą z racji na to iż została ona wypromowana przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, które początkowo nazywało się KLub ANimatorów ZAbawy.
Stowarzyszenie to wydaje wiele publikacji z propozycją zabaw z wykorzystaniem owej chusty.

Istnieje też produkt zwany spadochronem animacyjnym, jednak mimo iż wygląda podobnie, nie jest tym samym. Spadochron wykonany jest z innego materiału (bardziej szeleszczącego, śliskiego i mieniącego się w słońcu) i w przeciwieństwie do zwykłej chusty, jest lepiej przystosowany do zabaw w terenie. Spadochron to tańsza alternatywa chusty (taki o średnicy 3 metrów kosztuje około 100 złotych), jednak jest od niej mniej wytrzymały.

Ceny chusty zależą od wyboru firmy, materiału z jakiego są wykonane oraz rozmiaru. Idealnie dla grupy do 15 osób sprawdzi się chusta o średnicy 3,5 - 5 m. Im większy rozmiar tym większa ilość uchwytów do trzymania. Taki zakup to wydatek około 250-300 złotych, ale Ci, którzy chociaż raz mieli przyjemność prowadzić animację z jej pomocą, doskonale wiedzą, że warta jest swojej ceny. Kolorowe elementy wzbudzają dziecięce zainteresowanie i zachęcają je do takiej aktywności. W rękach dobrego animatora, może być z powodzeniem wykorzystana na dłużej, cały czas utrzymując skupienie uczestników zabawy. Osobiście korzystam z chusty firmy AKSON, nie pruje się, kolory są żywe i nie ma z nią żadnych problemów.

Przy zakupie, warto zwrócić uwagę czy pośrodku znajduje się mały otwór. Zainwestowanie w taką daje szersze możliwości jej wykorzystania.

Istnieje wiele zastosowań chusty podczas zabaw z dziećmi z racji na jej specyfikę. Można ją podrzucać, chodzić/tańczyć na niej, zwijać się w nią, chować pod nią, składać w różne kształty itp. Doskonale sprawdza się podczas zabaw tematycznych, gdzie na przykład na imprezie związanej z gwiezdnymi wojnami jest kosmicznym statkiem, na pirackiej morzem lub oceanem, a na indiańskiej namiotem (tipi).

Na blogu będę prezentować zabawy z wykorzystaniem chusty animacyjnej.

You May Also Like

1 komentarze

  1. A jeśli chodzi o wyposażenie domu, to polecam - https://www.amart.pl/ Wybór jest przecież imponujący. Wszystko da się zamówić online, więc po co biegać za tym po mieście. Bo jaki to ma sens?

    OdpowiedzUsuń