Top 10 ulubionych zabaw z chustą animacyjną (cz.1)

by - 18:54

Dziś będzie o dziesięciu (w mojej opinii) najbardziej lubianych przez dzieci zabawach z chustą animacyjną. Artykuł ten podzieliłam na dwie części, zatem teraz publikuję 5 zabaw, które uplasowały się w moim rankingu "Top 10 ulubionych zabaw z chustą animacyjną według Martyny :)" na najniższej pozycji.


10. Klanzowy bilard

Do zabawy będzie potrzebna mała piłeczka (z suchego basenu dla dzieci), która zmieści się przez otwór w chuście.

Uczestnicy zabawy trzymają rozłożoną chustę, następnie animator wrzuca na nią kolorową piłeczkę, a zadaniem dzieci jest tak falować, aby wpadła do środka otworu klanzy.


9. Yeti

Dzieci stoją dookoła trzymając chustę. Na hasła animatora: "niebo" uczestnicy unoszą chustę do góry, "ziemia" dają ją na dół, "Yeti kryć się!" dzieci piszczą i chowają się pod chustę.

8. Złap mnie!

Zabawa podobna do tej powyżej. Będzie nam potrzebna lekka piłka średniego rozmiaru.

Animator wybiera jedną osobę spośród uczestników. Jej zadaniem jest wejść pod chustę i włożyć rękę przez otwór. Prowadzący wrzuca na klanzę piłkę, a zadaniem dzieci jest tak poruszać chustą, aby wybrana osoba mogła piłkę złapać.

7. Kolorowy deszcz

Do zabawy będą nam potrzebne balony, albo małe kolorowe kulki/piłeczki.

Zabawa polega na umieszczeniu kolorowych balonów bądź kulek na środku chusty która leży na podłodze. Następnie wszyscy uczestnicy zabawy podnoszą ją do góry delikatnie falując odpowiednio do odliczania animatora, który mówi stopniowo: jeden - lekko, dwa - średnio, trzy - mocno, a na hasło "Kolorowy deszcz" ruszają z całej siły, aż wszystkie balony/kulki uniosą się w górę i spadną na podłogę.

6. Motyl
Zabawa idealna, jeśli chcemy dzieciom utrwalić w głowie jakieś słowo, nazwę. Najlepiej jeżeli będzie ono 3-4 sylabowe. Dla przykładu w opisie zabawy użyłam słowa związanego z Kubusiem Puchatkiem "Stumilowy" jak Stumilowy Las z bajki o misiu łakomczuszku.

Dzieci kucają w kole trzymając chustę. Zabawa polega na podnoszeniu chusty do góry przy wymawianiu kolejnych sylab, a więc: STU /wstajemy razem z chustą, dajemy ją do góry i szybko opadamy na dół/, MI /wykonujemy ruch ponownie/, LO /znów wstajemy i kucamy/, WY /wstajemy i podrzucamy wysoko chustę wypuszczając ją z ręki/. Chusta wznosząca się do góry zapewnia piękny efekt wizualny i wzbudza podziw dzieci, a kiedy powoli opada na dół każdy próbuje ją złapać.

You May Also Like

3 komentarze

 1. Bardzo fajny blog! Dużo ciekawych pomysłów :) Dopiero zaczynam swoją przygodę z animacją dla dzieci, dzięki Twoim propozycjom start z pewnością będzie łatwiejszy! ;)

  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. cieszę się i zapraszam częściej do odwiedzin :)

   Usuń
 2. Świetny blog!

  OdpowiedzUsuń