Taki worek pomysłów

by - 19:59

Witam ciepło w Nowym Roku 2014! Przed oczami macie efekt jednego z moich noworocznych postanowień, czyli blog, na którym zostaną zebrane wszystkie zabawy z dziećmi jakie udało mi się poznać i wymyślić w ciągu ostatnich dziesięciu lat pracy jako szeroko rozumiany opiekun, wychowawca i animator.

Bakcyla do kreatywnego organizowania dzieciom czasu wolnego złapałam w harcerstwie, gdzie najpierw zaczynałam jako mały zuch, harcerz, a później przejęłam funkcję drużynowej gromady zuchowej. W tym czasie na polskim rynku zaczęły się rozwijać sale zabaw i inne atrakcje oferujące dzieciom wpajanie edukacyjnych treści poprzez zabawę, zatem stojąc przed wyborem studiów miałam już pomysł na siebie i w dalszym ciągu jestem w trakcie jego realizacji studiując jako drugi kierunek studiów animację społeczno-kulturalną. Obecnie pracuję jako animator w sali zabaw i wychowawca w przedszkolu prywatnym.

Już dawno chodziła mi po głowie myśl aby zgromadzić wszystkie pomysły w jednym miejscu i podzielić się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem, które cały czas zdobywam w tym zakresie. Chciałabym oprócz zabaw ruchowych i twórczych publikować też swoje rady i przemyślenia związane z pracą z dziećmi. Planuję także organizowanie konkursów z nagrodami, które zaktywizują opiekunów i ich podopiecznych do wspólnych kreatywnych działań.

Mam nadzieję, że wszystkie zebrane materiały okażą się Wam przydatne w pracy z dziećmi i zaowocuje to uśmiechem na ich twarzach, czego Wam z całego serca życzę,

Martyna

You May Also Like

1 komentarze

  1. strasznie się cieszę, że trafiłam na tą stronkę :) świetne pomysły, mnóstwo inspiracji. Jestem animatorem od niedawna wciąż zbieram pomysły. Zawsze mam przygotowane zabawy na impreze ale każda jest inna i za każdym razem kieruję się intuicją w ich wyborze. Im więcej ich znam tym większy wybór :) dzięki i czekam na więcej :)

    OdpowiedzUsuń